Transcend Xplor 297QB
297QB Specifications
| GVWR (lbs) | 8995 |
| Shipping Weight (lbs) | 7190 |
| Hitch Weight (lbs) | 749 |
| Cargo Capacity (lbs) | N/A |
| Exterior Length (ft) | 35' 11" |
| Exterior Width (ft) | N/A |
| Exterior Height (ft) | 11' 1" |
| Fresh Water (gal) | 62 |
| Grey Water (gal) | 78 |
| Black Water (gal) | 39 |
| Awning Size (ft) | 20' |
| LPG (lbs) | 2 X 20lbs |
| Tire Size | N/A |






