Solitude 3950BH S-Class
3950BH S-Class Specifications
| GVWR (lbs) | 16,800 |
| Shipping Weight (lbs) | 14,054 |
| Hitch Weight (lbs) | 2584 |
| Cargo Capacity (lbs) | N/A |
| Exterior Length (ft) | 40' 4" |
| Exterior Width (ft) | N/A |
| Exterior Height (ft) | 13' 5" |
| Fresh Water (gal) | 91 |
| Grey Water (gal) | 100 |
| Black Water (gal) | 106 |
| Awning Size (ft) | 14' 5" & 10' 4" |
| LPG (lbs) | 2 x 30lbs |
| Tire Size | N/A |








