Momentum G Class Travel Trailer 29GO
29GO Specifications
| GVWR (lbs) | 12,000 |
| Shipping Weight (lbs) | 7900 |
| Hitch Weight (lbs) | N/A |
| Cargo Capacity (lbs) | N/A |
| Exterior Length (ft) | 35' 11" |
| Exterior Width (ft) | N/A |
| Exterior Height (ft) | 12' 4" |
| Fresh Water (gal) | 100 |
| Grey Water (gal) | 39 |
| Black Water (gal) | 30 |
| Awning Size (ft) | 19' |
| LPG (lbs) | 2 x 20lbs |
| Tire Size | N/A |











